english | türkçe

BIOGRAPHY

1970 yılında istanbul’da doğdu. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme Fakültesinden 1991 yılında mevzun olduktan sonra, New Hampshire College ‘da MBA yaptı. Kısa bir sure finans ve bankacılık sektöründe çalıştıktan sonra, Egoist grubuna gitarist olarak katıldı ve grubun adıyla aynı olan ilk albümünde yer aldı.

1997 yılında Jingle Jungle’ ı kurdu. Kurulduğundan bu yana şirket bünyesinde bulundurduğu müzisyenlerle birlikte 10.000 den fazla reklam müziği yaptı 7 kez Kristal elma ve 1 altın Epica ile en iyi reklam müziği dalında ödüllendirildi. Aynı zamanda Taylan Biraderler ile Yıldız Tepe, Sinan Çetin ile Komser Şekspir, Ömer Vargı ile İnşaat, Bahadır Karataş ile Usta, Ömer Faruk Sorak ve Cem Yılmaz ile Yahşi Batı, ve 2014 yılında Togan ve Şahan Gökbakar ile Recep İvedik 4 filmlerinin müziklerini yaptı. 2009 yılında ilk albümü olan As Is ve 2014 te ikinci albümü Mouth Of Hate’i çıkardı.

2000-2002 senelerinde MSG (Musiki Eserleri Sahipleri Grubu) Meslek Birliği Yönetim kurulunda Yönetim Kurulu Üyesi Ve Başkanı olarak görev yaptı. 2014 yılında ise tekrar Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.